آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 194286
 بازدید امروز : 78
 کل بازدید : 408128
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.9681


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مدیرکل و سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان با معاون بین الملل دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و درمانی شهید اکبرآبادی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی معاونت بین الملل،نشست مدیرکل و سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان با معاون بین الملل دانشگاه و رئیس مرکز آموزشی و درمانی شهید اکبرآبادی در راستای همکاری های جنوب-جنوب و اجرای پروژه بهبود سلامت مادران افغانستان و ارتقاء سلامت مادران افغانستانی در ایران در تاریخ 14 تیر 1396 برگزار شد.

در این نشست دکتر قاسمی معاون بین الملل دانشگاه، دکتر بدخش رئیس مرکز آموزشی و درمانی فیروزآبادی، دکتر شیران سرپرست آموزش پردیس بین الملل، دکتر مجروح مدیر کل و سخنگوی وزارت صحت افغانستان و خانم ابوالشمس نماینده صندوق جمعیت ملل متحد unfba   و برخی از دانشجویان پروژه جنوب- جنوب حضور داشتند.

دانشجویان پروژه جنوب-جنوب در این نشست خواستار ارتقاء دوره کاردانی به کارشناسی بودند.

دکتر مجروح در خصوص درخواست دانشجویان افغان ابراز داشت: با رایزنی با سفارت ایتالیا که بودجه طرح جنوب-جنوب را تامین می کند سعی در به انجام رساندن این مهم را داریم.

وی همچنین از مسولین دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز آموزشی و درمانی شهید اکبرآبادی که دربه ثمر رساندن پروژه جنوب-جنوب نقش بسزایی داشتند، تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه دکتر قاسمی معاون بین الملل دانشگاه ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی در خصوص طرح جنوب-جنوب و تربیت ماما برای بهبود سلامت مادران افغان اظهار داشت: این طرح با هدف تربیت دانشجویان مامایی و خدمت رسانی به ماردان افغان در افغانستان از طریق آموزش در مرکز درمانی شهید اکبرآبادی با حمایت صندوق جمعیت ملل متحد در حال انجام است و دانشجویان موظفند پس از پایان دوره به کشور افغانستان برگردند و درآنجا مشغول ارائه خدمات شوند.

وی در پایان برای دانشجویان افغان که در پروژه جنوب-جنوب مشغول به تحصیل هستد آرزوی موفقیت نمود.

 


١٢:٣٠ - 1396/04/17    /    شماره : ٣٩٣٧١    /    تعداد نمایش : ١٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: